Şarköy Haber

Yakalanan Yaban Kedisi Özgürlüğüne Kavuştu

Şarköy İlçesinde kümes hayvanlarını yiyen bir yaban kedisi, kurulan kapan sayesinde yakalanmıştı. Yaban kedisi Şarköy Belediyesinin geçici hayvan barınağında koruma altına alındıktan sonra Şarköy belediyesine ait geçici hayvan barınağı çalışanları tarafından doğaya salındı. Şarköy’ün Şenköy Mahallesi’nde son günlerde kümes hayvanların kaybolması üzerine mahalleliler hayvanlarına tilki dadandığını düşünerek nöbet tutmaya başlamış. Mahallede kurduğu küçük çaplı çiftlikte […]

10 Eylül 2017 - 14:44 'de eklendi ve 153 kez görüntülendi.
Yakalanan Yaban Kedisi Özgürlüğüne Kavuştu

Şarköy İlçesinde kümes hayvanlarını yiyen bir yaban kedisi, kurulan kapan sayesinde yakalanmıştı. Yaban kedisi Şarköy Belediyesinin geçici hayvan barınağında koruma altına alındıktan sonra Şarköy belediyesine ait geçici hayvan barınağı çalışanları tarafından doğaya salındı.
Şarköy’ün Şenköy Mahallesi’nde son günlerde kümes hayvanların kaybolması üzerine mahalleliler hayvanlarına tilki dadandığını düşünerek nöbet tutmaya başlamış. Mahallede kurduğu küçük çaplı çiftlikte tavuk, hindi, kaz, ördek gibi kümes hayvanları besleyen 48 yaşındaki Hakan Recep Öngelen, kaybolan kümes hayvanlarının artması üzerine önlem almış. Komşuları ile kendisine ait yaklaşık 60 tavuk ile hindilerin kaybolmasının ardından Öngelen, bir kapan yaparak içine canlı tavuk bırakmış. Öngelen, sabah baktığında tavuğun yarısı yenmiş halde kapanda büyük bir kedi bulmuştu. Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne bildirdim.”
Tekirdağ Doğa koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’nün yönlendirmesi üzerine Şarköy Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı ekipleri ile Şarköy Hayvan Dostları Derneği Başkanı Filiz Işık yaban kedisini alarak geçici hayvan barınağına götürmüştü. Yetkililerin yaban kendisinin gerekli bakımının yapılmasından sonra tekrar doğaya bırakıldı.Şarköy hayvan dostları dernek başkanı Filiz Işık “Yaban kedisini bir hafta gibi bir süre barınakta misafir ettikten sonra veteriner gözetiminde takip ettiğimizde sağlık sorunlarının olmadığı gözlendi.Verdiğimiz konserveleri yemedi.Doğada özgür yaşamaya alışmış bir hayvan olduğundan fazla tutmak istemedik Özgür yaşam alanı olan doğaya saldık. Özgürlüğüne kavuştu”dedi.

Yakalanan Yaban Kedisi Özgürlüğüne KavuştuŞarköy İlçesinde kümes hayvanlarını yiyen bir yaban kedisi, kurulan kapan sayesinde yakalanmıştı. Yaban kedisi Şarköy Belediyesinin geçici hayvan barınağında koruma altına alındıktan sonra Şarköy belediyesine ait geçici hayvan barınağı çalışanları tarafından doğaya salındı.Şarköy'ün Şenköy Mahallesi'nde son günlerde kümes hayvanların kaybolması üzerine mahalleliler hayvanlarına tilki dadandığını düşünerek nöbet tutmaya başlamış. Mahallede kurduğu küçük çaplı çiftlikte tavuk, hindi, kaz, ördek gibi kümes hayvanları besleyen 48 yaşındaki Hakan Recep Öngelen, kaybolan kümes hayvanlarının artması üzerine önlem almış. Komşuları ile kendisine ait yaklaşık 60 tavuk ile hindilerin kaybolmasının ardından Öngelen, bir kapan yaparak içine canlı tavuk bırakmış. Öngelen, sabah baktığında tavuğun yarısı yenmiş halde kapanda büyük bir kedi bulmuştu. Milli Parklar Şube Müdürlüğü'ne bildirdim."Tekirdağ Doğa koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'nün yönlendirmesi üzerine Şarköy Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı ekipleri ile Şarköy Hayvan Dostları Derneği Başkanı Filiz Işık yaban kedisini alarak geçici hayvan barınağına götürmüştü. Yetkililerin yaban kendisinin gerekli bakımının yapılmasından sonra tekrar doğaya bırakıldı.Şarköy hayvan dostları dernek başkanı Filiz Işık “Yaban kedisini bir hafta gibi bir süre barınakta misafir ettikten sonra veteriner gözetiminde takip ettiğimizde sağlık sorunlarının olmadığı gözlendi.Verdiğimiz konserveleri yemedi.Doğada özgür yaşamaya alışmış bir hayvan olduğundan fazla tutmak istemedik Özgür yaşam alanı olan doğaya saldık. Özgürlüğüne kavuştu”dedi.

ŞARKÖY HABER paylaştı: 26 Ağustos 2017 Cumartesi

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER